Thursday, January 15, 2009


  • Here's Why:

    The average price per pen

    Alice spent m prod n dollars, and Ben spent the same amount, n prod m. The total number of pens they bought is m plus n. So the average price per pen will be .

  • Question Type: Standard Multiple Choice

No comments: